Ο Πανιώνιος σταμάτησε το σερί της Ξάνθης

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018 21:57
UPD:22:02
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν  έξυπνα και χωρίς να έχουν τις μεγάλες ευκαιρίες ή την κατοχή σημείβσαν την τέταρτη φετινή νίκη , παίζοντας στα τελευταία 12 λεπτά με παίκτη περισσότερο λόγω, της αποβολής του Αλμέϊδα με δεύτερη κίτρινη.

Με γκολ του Μασούρα, ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 την Ξάνθη στα Πηγάδια και της διέκοψε το νικηφόρο σερί των τεσσάρων παιχνιδιών.

Στο 11΄ οι γηπεδούχοι έχασαν καλή ευκαιρία, όταν ο Κότνικ έδιωξε άσχημα την μπάλα, ο Καντά συνεργάστηκε με τον Τζουρίτσκοβιτς, αλλά αστόχησε απέναντι στον Σλοβάκο γκολκίπερ του Πανιωνίου.

Στο 36΄ οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ: ο Τσιλούλης βρήκε τον Μασούρα και εκείνος, με γυριστό σουτ, έγραψε το 0-1, που έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Τα πάντα για την Ξάνθη τελείωσαν στο 78΄, όταν ο Αλμέιδα είδε σε δυο μόλις λεπτά και δυο κίτρινες κάρτες κι έφυγε για τα αποδυτήρια. Οι γηπεδούχοι είχαν πάντως παράπονα από τη διαιτησία του Γιώργου Κομίνη και ο τεχνικός της Ξάνθης, Μίλαν Ράσταβατς, δήλωσε μετά το τελυταίο σφύριγμα ότι «είχαμε πολλούς αντιπάλους σήμερα στο γήπεδο».