Premier League: Με... υπογραφή Ράσφορντ στο 94΄

Σάββατο, 03 Νοεμβρίου 2018 16:42
UPD:16:48
Action Images via Reuters/JOHN SIBLEY

Πολύ μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις και, μάλιστα, με ανατροπή, πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Μπόρνμουθ, στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 11ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γουίλσον πολύ νωρίς (11΄), αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο ο Αντονί Μαρσιάλ έφερε το ματς στα ίσια. Παρά τις προσπάθειες των 22 παικτών το 1-1 έδειχνε ότι δεν θα αλλάξει, αλλά η «χρυσή αλλαγή» του Μουρίνιο, ο Μάρκους Ράσφορντ (αντικατέστησε στο 56΄ τον Μάτα), ήταν αυτός που «έβαλε την υπογραφή του» στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το «τρίποντο» αυτό η Μάντσεστερ έφτασε στους 20 βαθμούς, όσους και η σημερινή της αντίπαλος, έξι πίσω από τις Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι, οι οποίες οδηγούν την κούρσα.