Στους «16» ο Πανιώνιος με «τεσσάρα» στην Καλαμαριά

Τετάρτη, 31 Οκτωβρίου 2018 17:18
UPD:17:23
INTIME SPORTS/ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Σε «παράσταση για ένα ρόλο» μετέτρεψε ο Πανιώνιος το ματς με τον Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά.

Οι «κυανέρυθροι» επιβλήθηκαν με 4-0 των «Ποντίων» και προκρίθηκαν στην φάση των «16» του Κυπέλλου, όντας η δεύτερη ομάδα που καταφέρνει κάτι τέτοιο μετά την ΑΕΚ.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής από τα πρώτα λεπτά. Οι νεοσμυρνιώτες επέβαλλαν από το ξεκίνημα τον ρυθμό τους και στο 15΄ άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Αλμπεργκ (το κέρδισε ο Σαμαράς).

Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο ο Πανιώνιος διπλασίασε τις επιτυχίες του με κοντινό πλασέ του Σιντί Αλί (2-0 στο 41΄), ενώ με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος ήρθε το 3-0 το σουτ του Τσιλούλη.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Αλμπεργκ στο 68΄ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.