Ο Καλτσάς «έσωσε την παρτίδα» για τον Αστέρα Τρίπολης

Κυριακή, 28 Οκτωβρίου 2018 21:01
UPD:21:15
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Αυτή την φορά η τύχη ήταν με το μέρος του Αστέρα Τρίπολης, που με το γκολ του Καλτσά στο 93΄, πήρε την ισοπαλία στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό (1-1).

Με τον Ολυμπιακό ηττήθηκε στις καθυστερήσεις, ενώ με τον Παναθηναϊκό ισοφαρίστηκε και πάλι στον επιπλέον χρόνο. Απόψε στο Αγρίνιο, όμως, η τύχη «χαμογέλασε» στους Αρκάδες, που έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας από μία δύσκολη έδρα.

Οι Αγρινιώτες, μετά το «διπλό» στους «Ζωσιμάδες» επί του ΠΑΣ Γιάννινα, πήραν το προβάδισμα με το γκολ του Μοράρ στο δεύτερο ημίχρονο (66΄), τέρμα με αρκετή δόση τύχης καθώς το απευθείας φάουλ του μέσου του Παναιτωλικού βρήκε στο τείχος κι άλλαξε πορεία πριν καταλήξει στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν την «καθαρή» ευκαιρία για να ισοφαρίσουν, ωστόσο, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφεραν να «σώσουν την παρτίδα» με το γκολ του Καλτσά από πολύ κοντά.