Βόλεϊ: Εύκολες νίκες για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Σάββατο, 27 Οκτωβρίου 2018 23:42
UPD:28/10/2018 15:32
INTIME SPORTS/ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

Κάνοντας από τις καλύτερες εμφανίσεις του και μάλιστα με διάρκεια στην πολύ καλή απόδοση, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ηρακλή με 3-0 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Ωστόσο, η νίκη αποδείχθηκε πικρή μετά τον τραυματισμό (διάστρεμμα) του Σαφράνοβιτς στο 11-9 του 2ου σετ.

O Oλυμπιακός νίκησε με 3-1 την ΑΕ Κομοτηνή, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στην Α1 και σημείωσε την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες.

Παράλληλα οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν την 32η σερί νίκη στην κατηγορία και ισοφάρισαν το ιστορικό ρεκόρ που κατείχε ο Ηρακλής. Ο Ολυμπιακός μετρά 30 νίκες από το πρωτάθλημα της περιόδου 2017-18 και άλλες δύο φέτος.

Μετά από συναρπαστικό αγώνα 2,5 ωρών, με εναλλαγές στο σκορ, πάθος και ένταση ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-2 τον Παμβοχαϊκό στον πρώτο αγώνα του στο πρωτάθλημα της Volley League.

Ο Παμβοχαϊκός έχανε 0-1 αλλά πήρε προβάδισμα με 2-1 σετ και προηγήθηκε με 11-6 στο 4ο χτυπώντας την υποδοχή του Φρίσεν, αλλά στη συνέχεια δε μπορούσε να ανακόψει τον πολύ καλό Γκμίτροβιτς, που έδωσε στην ομάδα του Έβρου τη νίκη.