Κύπελλο Ελλάδας: Ο Πανιώνιος 2-0 την ΑΕΛ των 10 παικτών

Τετάρτη, 03 Οκτωβρίου 2018 19:46
UPD:19:51
INTIME SPORTS/ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ VLACHOS DIM

Εκμεταλλευόμενος την αριθμητική του υπεροχή για σχεδόν ένα ημίχρονο, ο Πανιώνιος επιβλήθηκε με 2-0 της ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη κι έκανε «ποδαρικό»... με το δεξί στον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μετά την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα την περασμένη εβδομάδα επί του Απόλλωνα Σμύρνης, η ομάδα της Νέας Σμύρνης έφτασε στο δεύτερο σερί «τρίποντο», αυτή την φορά στο πλαίσιο του Κυπέλλου.

Στο 17΄ ο Σπιριντόνοβιτς άνοιξε το σκορ, ενώ στο 89΄ ο Μασούρας «κλείδωσε» τη νίκη για τους «κυανέρυθρους». Αξίζει να επισημανθεί ότι οι «βυσσινί» αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 50΄ λόγω αποβολής του Μορσί (μέσα σε τρία λεπτά είδε δύο κίτρινες).

Ο σκόρερ του αγώνα είχε και δοκάρι στο 27ο λεπτό. Δοκάρι είχε και η ΑΕΛ στο 84΄ σε κεφαλιά του Γκόλια.