«Σφυροκόπημα» της Γουέστ Χαμ στη Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 29 Σεπτεμβρίου 2018 16:33
UPD:16:35
EPA/ANDY RAIN

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε βαθιά κρίση, κι αυτό επιβεβαιώθηκε με τρόπο εμφατικό από την ήττα των «κόκκινων διαβόλων» απέναντι στη Γουέστ Χαμ, με 1-3.

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο γνώρισε άλλη μια απώλεια, αυτή τη φορά στο «London Stadium», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής και είναι βέβαιο ότι η διαφορά των οκτώ βαθμών που τη χωρίζει από την κορυφή θα μεγαλώσει κι άλλο.

Τα «σφυριά» πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων, χάρη στο γκολ του Φελίπε Άντερσον (5΄) και το αυτογκόλ του Λίντελοφ στο 43΄.

Η Γιουνάιτεντ, που βρίσκεται σε δίνη εσωτερικής κρίσης εξαιτίας των κακών σχέσεων του Πορτογάλου προπονητή με παίκτες της ομάδας, μείωσε με τον Ράσφορντ στο 71΄, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Αρναούτοβιτς έδωσε τη χαριστική βολή στο σύλλογο του Μάντσεστερ.