Με... συνοπτικές διαδικασίες η πρώτη νίκη του Αστέρα Τρίπολης

Σάββατο, 22 Σεπτεμβρίου 2018 20:21
UPD:20:23
INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Έξι λεπτά ήταν αρκετά για τον Αστέρα Τρίπολης να πετύχει δύο γκολ και να «καθαρίσει» με... συνοπτικές διαδικασίες την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Σμύρνης (2-0), στο πρώτο χρονικά ματς της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Η αναμέτρηση είχε - ουσιαστικά - κριθεί στα πρώτα 10 λεπτά. Οι γηπεδούχοι με το γκολ του Κυριακόπουλου (απευθείας φάουλ) στο 4΄ και του Μανιά στο 10΄ έβαλαν τις βάσεις για το πρώτο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα και τα κατάφεραν πάρα πολύ εύκολα.

Για τέταρτο σερί ματς ο Απόλλωνας έμεινε στο απόλυτο μηδέν και προβλημάτισε με την εικόνα του στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Μοντεγουάδο δεν... μπήκαν καθόλου στο ματς, εάν εξαιρέσει κανείς για ένα μικρό διάστημα στην επανάληψη, που οι γηπεδούχοι «κατέβασαν ταχύτητα».

Ακόμη κι έτσι, όμως, η ομάδα που είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει ήταν ο Αστέρας, με το δοκάρι του Καλτσά στο 83ο λεπτό.