Ντεμπούτο Γκιγιέρμε, Ναουέλ στο φιλικό 3-2 επί του Κισσαμικού

Πέμπτη, 06 Σεπτεμβρίου 2018 15:02
UPD:15:05
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Με νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα του Γκιγιέρμε και Ναουέλ, ο Ολυμπιακός επικράτησε σε φιλικό ματς του ΑΟΧ/Κισσαμικού με 3-2.

Οι δύο παίκτες πραγματοποίησαν την πρώτη τους εμφάνιση με την ερυθρόλευκη φανέλα, ενώ στην ενδεκάδα βρέθηκαν αρκετοί που μέχρι τώρα δεν έχουν πολλά λεπτά συμμετοχής στα επίσημα ματς.

Και τα τρία γκολ των Πειραιωτών σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο από τους Γκερέρο, Φετφατζίδη και Μάνο. Ο Πέδρο Μαρτίνς ξεκίνησε τον αγώνα με τους Χουτεσιώτη, Πάρντο, Κούτρη, Μιράντα, Πειό, Μιράντα, Γκιγιέρμε, Φετφατζίδη, Βρουσάι, Ποντένσε, Ναουέλ και Μάνο στην επίθεση.

Στην επανάληψη ο τεχνικός του Ολυμπιακού πραγματοποίησε πολλές αλλαγές δίδοντας χρόνο συμμετοχής σε παίκτες από τα τμήματα των ακαδημιών.