Παράσταση (3-0) της Τότεναμ στο «Ολντ Τράφορντ»

Δευτέρα, 27 Αυγούστου 2018 23:56
UPD:28/08/2018 00:00
REUTERS/JASON CAIRNDUFF

Η Τότεναμ έστησε... πάρτι στο «Όλντ Τράφορντ», διασύροντας με 3-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο ντέρμπι με το οποίο έκλεισε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο απέδειξε με την τρίτη συνεχή νίκη της στο πρωτάθλημα ότι δεν αστειεύεται ούτε φέτος και αν μπορέσει να έχει διάρκεια, θα είναι από τους διεκδικητές του τίτλου.

Από την άλλη, η δεύτερη στη σειρά ήττα των «κόκκινων διαβόλων» (πρώτη εντός έδρας) απέδειξε ότι το συγκρότημα του Ζοζέ Μουρίνιο δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Μετά το 2-3 από την Μπράιτον η άμυνα της Γιουνάιτεντ δέχθηκε απόψε άλλα τρία γκολ, κάτι που αν μην τι άλλο δεν είναι καθόλου συνηθισμένο για τις ομάδες που κοουτσάρει ο «Special One».

Τα πάντα στο «Θέατρο των Ονείρων» έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Χάρι Κέιν στο 50΄ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, για να ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα από τον Λούκας Μόουρα, στο 52ο και 85ο λεπτό.