Αγγλία: Ζορίστηκε αλλά η νίκησε η Μ. Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 11 Αυγούστου 2018 00:08
UPD:15:09
Action Images via Reuters/ANDREW BOYERS

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με πέναλτι του Πογκμπά στο 3ο λεπτό. Το εύθραστο 1-0 διατηρήθηκε ως το 83΄, όταν ο Σο διπλασίασε για τους «κόκκινους διαβόλους».

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που υπέταξε στο «Ολντ Τράφορντ» με 2-1 τη Λέστερ, στην εναρκτήρια αναμέτρηση της φετινής Premier League.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, οι «αλεπούδες» μείωσαν με τον Βάρντι και στην τελευταία φάση του αγώνα, σε εκτέλεση κόρνερ, ο Δανός τερματοφύλακας Σμάιχελ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ και το 2-1 ήταν το τελικό σκορ.