«Τεσσάρα» της Ρόμα στην Μπαρτσελόνα

Τετάρτη, 01 Αυγούστου 2018 11:33
UPD:11:35
USA TODAY Sports/Kevin Jairaj

Η Ρόμα νίκησε με 4-2 την Μπαρτσελόνα, στο πλαίσιο του International Champions Cup, θυμίζοντας στιγμές από την προ μηνών μεταξύ τους συνάντηση για το Champions League.

Οι «μπλαουγκράνα», που έπαιξαν χωρίς πολλούς από τους βασικούς παίκτες τους, προεξάρχοντος του Λιονέλ Μέσι, προηγήθηκαν με τον Ραφίνια στο 6΄. Ο Ελ Σαραουΐ ισοφάρισε στο 35΄ αλλά ο Μάλκομ, που προτίμησε την Μπαρτσελόνα από την ιταλική ομάδα, έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Ισπανούς.

Στο τελευταίο τέταρτο, όμως, η Ρόμα ήταν απίθανη και σκοράροντας τρία τέρματα, με τους Φλορέντσι (78΄), Κριστάντε (83΄) και Περότι (86΄ πέναλτι), πήρε τη νίκη.

Η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ συνήλθε από το 1-4 απέναντι στη Λίβερπουλ και επιβλήθηκε 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης με σκόρερ τους Σάντσες (18΄) και Ερέρα (27΄), πριν μειώσει στις καθυστερήσεις για τη «βασίλισσα» ο Μπενζεμά.

Τέλος, με γκολ του Νκουντού στο 47ο λεπτό, η Μίλαν επιβλήθηκε της Τότεναμ με 1-0.