Football League: Ξανά στην κορυφή ο Άρης

Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2018 17:27
UPD:17:29
INTIME SPORTS/ΤΟΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη, που μετά τις «λευκές» ισοπαλίες με Τρίκαλα και Καλλιθέα επιβλήθηκε με 3-0 του Εργοτέλη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και ξαναγύρισε στην κορυφή της Football League.

Πρόσωπο του παιχνιδιού ήταν, δίχως άλλο, ο Κάσσος. Ο παίκτης του Άρη πήρε το πέναλτι από τον Μπουτσάκη, χάρις στο οποίο ο Πλατέλας άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Κάσσος διπλασίασε στο 76΄, δύο λεπτά μετά το δοκάρι του Σόουζα, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Χαντί με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι, Σπάρτη και ΑΕ Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην πρωτεύουσα της Λακωνίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ράντι στο 68΄, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ευαγγέλου στοο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η 21η ημέρα στη Β΄ Εθνική θα ολοκληρωθεί αύριο (13/3) με τον αγώνα ΑΟΧ/Κισσαμικός-Παναχαϊκή.