Super League: Νικητής ο Λεβαδειακός στο ντέρμπι των «αδιάφορων»

Κυριακή, 04 Μαρτίου 2018 19:59
UPD:20:02
INTIME SPORTS/ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλό, έλεγχαν το ρυθμό, αλλά στην πρώτη αξιόλογη τελική τους οι «βυσσινί» έφτασαν κοντά στο γκολ. Στο 21΄ ο Περόνε σούταρε ύστερα από φάση διαρκείας, αλλά ο Ζαραδούκας με ψαλίδι έδιωξε πάνω στην γραμμή.

Στο ντέρμπι των... «αδιάφορων» ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 την ΑΕΛ στη Λιβαδειά για την 24η αγωνιστική και βελτίωσε τη θέση του στην κατάταξη.

Στο 43΄ και σε νέα επίθεση της ΑΕΛ ο Κριζμάν εκδήλωσε την τελική προσπάθεια σουτάροντας, η μπάλα βρήκε στον Τριποτσέρη, άλλαξε πορεία και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ.

Δεν το χάρηκαν για πολύ όμως, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός έφτασε στην ανατροπή σε ένα τρίλεπτο, ξεκινώντας από τη φάση του 60ού λεπτού.

Στο σημείο εκείνο ο Σουμπίνιο εκτέλεσε ένα μακρινό φάουλ, ο Μπόζοβιτς δεν υπολόγισε σωστά και δέχθηκε ένα «αστείο» γκολ, ενώ στο 63΄ ο Μαρκόφσκι με πλασέ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.