NBA: Άστοχος ο Γιάννης έχασαν οι Μπακς

Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2018 12:31
UPD:12:35
USA TODAY Sports/Benny Sieu

Ο Αντετοκούνμπο δεν κρύφτηκε, λοιπόν, μόνο που η κατάληξη στο σουτ που θα έστελνε το παιχνίδι των Μπακς με τους Πέλικανς σε δεύτερη παράταση δε βρήκε στόχο και το Μιλγουόκι ηττήθηκε εντός έδρας με 121-123 από τη Νέα Ορλεάνη.

Στα ομαδικά σπορ είναι κανόνας οι ηγέτες να αναλαμβάνουν πάντα την ευθύνη της τελευταίας προσπάθειας, όταν ο αγώνας ακροβατεί ανάμεσα στη νίκη και την ήττα.

Ο Γιάννης μέτρησε 20 πόντους (8/10 βολές, 6/16 δίποντα, 0/2 τρίποντα), είχε 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα παίζοντας για 39 λεπτά, αλλά δεν βρέθηκε στην καλύτερη ημέρα του.

Αντίθετα, για τη φιλοξενούμενη ομάδα της Νέας Ορλεάνης πολύ μεγάλη εμφάνιση έκανε ο Χόλιντεϊ, ο οποίος σκόραρε 36 πόντους και κατέβασε 9 ριμπάουντ.