Βλέψεις για πεντάδα ο Παναιτωλικός

Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2018 19:19
UPD:19:25
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Βλέψεις για την 5η θέση έχει πλέον, ο Παναιτωλικός, μετά την αποψινή του νίκη επί της Κέρκυρας με 1-0 στο Αγρίνιο, για την 23η αγωνιστική της Super League.

Η έλευση του Τραϊανού Δέλλα στην ομάδα του Αγρινίου την έχει «μεταμορφώσει» προς το καλύτερο, κι αυτό φάνηκε με την τρίτη σερί νίκη που σημείωσε απέναντι στους «Φαίακες».

Το γκολ του Γουίλιαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου στάθηκε αρκετό για τους γηπεδούχους να πάρουν το «τρίποντο» και, πλέον, πλησίασαν σε απόσταση τριών βαθμών από την πέμπτη θέση, ελπίζοντας να διεκδικήσουν την 5η θέση που οδηγεί στην έξοδο στο Europa League.

Στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού παρέμειναν οι νησιώτες, που δεν κατάφεραν να εκμεταλλευθούν την ήττα του Απόλλωνα στην Ξάνθη και να αποσπαστούν βαθμολογικά.