«Πικρή» ισοπαλία στα Χανιά για Πλατανιά και Απόλλωνα

Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2018 21:36
UPD:06/02/2018 00:02
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Πλατανιάς και Απόλλων Σμύρνης δεν βολεύτηκαν καθόλου με την ισοπαλία στα Περιβόλια (1-1) στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 20ής αγωνιστικής της Super League.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» πήρε το προβάδισμα στο 68΄ με το κοντινό σουτ του Κοντοέ, μετά την προσωρινή επέμβαση του Κλιάιτς, αλλά από το τραγικό λάθος του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Τσόβιτς, ο οποίος «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Πετρόπουλο, που δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία στο 81ο λεπτό.

Οι αντίπαλοι πρόσφεραν κακό θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο καταγράφηκαν μόλις δύο ευκαιρίες, αμφότερες για τους φιλοξενούμενους (21΄ Ναδάλες, 24΄ Κοντοές δοκάρι).

Αξίζει να σημειωθεί ότι το γκολ που πέτυχε ο αριστερός μπακ του Απόλλωνα, Κοντοές, ήταν το πρώτο της καριέρας του στη Super League, στη 222η συμμετοχή του!