Γερμανία: Σκληρό μάθημα της Άουγκσμπουργκ σε Άιντραχτ

Κυριακή, 04 Φεβρουαρίου 2018 23:27
UPD:23:30
ICON /ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Η Άουγκσμπουργκ προσγείωσε ανώμαλα την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, την οποία φιλοδώρησε με μια μεγαλοπρεπή... τριάρα στη WWK Arena, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής.

Με νίκη οι φιλοξενούμενοι θα περνούσαν μόνοι στη δεύτερη θέση, αντ΄ αυτού όμως έφυγαν ταπεινωμένοι από την αντίπαλη έδρα μετά τα γκολ στο 19΄ ο Κου, στο 76΄ ο Γκρέγκοριτς και στο 89΄ ο Ρίχτερ, για την Άουγκσμπουργκ, που πλησίασε στο -4 τη (δεύτερη) Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Στο 1-1 έμειναν Αμβούργο και Ανόβερο, στον τελευταίο (χρονικά) αγώνα της 21ης ημέρας. Το παιχνίδι μπορεί να ήταν ζωής και θανάτου για τους γηπεδούχους, όμως το Ανόβερο άνοιξε το σκορ στο 37΄ με τον Φόσουμ, για να ισοφαρίσει το Αμβούργο στο 86΄ με τον Κόστιτς.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίστηκε βασικός με τη γηπεδούχο ομάδα, αλλά αποβλήθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.