Γερμανία: Σούπερ «διπλό» η Βέρντερ

Σάββατο, 03 Φεβρουαρίου 2018 19:24
UPD:21:32
EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Οι ισοπαλίες είχαν την τιμητική τους στις σημερινές αναμετρήσεις του γερμανικού πρωταθλήματος, που εισήλθε στην 21η ημέρα του.

Ωφελημένη απ΄  αυτό ήταν η Μπάγερν, που περνώντας με 2-0 από την έδρα της Μάιντς αύξησε ακόμη περισσότερο τη διαφορά από τους διώκτες της.

Τη νίκη της αγωνιστικής, πάντως, σημείωσε η Βέρντερ, που πέρασε από τη «Veltins Arena» με 2-1 χάρις στο γκολ του Γιουνούζοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Βαθμούς άφησε και η Λεβερκούζεν στην έδρα της Φράιμπουργκ, σε ένα παιχνίδι όπου ο Παναγιώτης Ρέτσος δεν είχε αγωνιστική παρουσία, καθώς ο Χέικο Χέρλιχ τον άφησε στον πάγκο.

Ένα γκολ του Αντεμόλα Λούκμαν στο 89ο λεπτό έδωσε πολύ μεγάλη νίκη στη Λειψία στο «Borussia Park» απέναντι στη Μενχεγκλάντμπαχ και επέτρεψε στην ομάδα του Ραλφ Χάσενχουλτ να πιάσει στη δεύτερη θέση την Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Στην αρχική ενδεκάδα της Στουτγάρδης, στο ματς με τη Βόλφσμπουργκ, ήταν ο Τάσος Δώνης, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 46΄ από την Γκίντσεκ.