Super League: Νίκη μετά από 2 αγωνιστικές για τον Ατρόμητο

Κυριακή, 28 Ιανουαρίου 2018 19:13
UPD:19:32
Eurokinissi Sports/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

Μετά από 2 αγωνιστικές ο Ατρόμητος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας στο Περιστέρι με 1-0 της ΑΕΛ, για την 19η αγωνιστική της Super League.

Το «τρίποντο» για το συγκρότημα του Νταμίρ Κάναντι ήρθε με πολύ δύσκολο τρόπο κι αυτό διότι η θεσσαλική ομάδα παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με προφανή στόχο να μη δεχθεί γκολ.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε φάσεις και ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να «αναλώνονται» σε προσπάθειες στον χώρο της μεσαίας γραμμής και να μην έχουν επιθετικό προσανατολισμό στο παιχνίδι τους.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα σημειώθηκε στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, όταν ο νεοεισελθών Μπρούνο (τελευταίο απόκτημα του Ατρόμητου)  αστόχησε από πολύ κοντά, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία.

Οκτώ λεπτά αργότερα, όμως, δεν έγινε το ίδιο. Από συνδυασμό των Μπρούνο και Ντιγκινί, ο Ντάουντα έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ έκανε το 1-0 στο 61΄, που έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.