Super League: «Αγγλία» στα Γιάννενα

Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018 19:33
UPD:19:45
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε μουδιασμένα, μετά την εντός έδρας ήττα από τον Παναιτωλικό και στο 21΄ ο ΠΑΣ έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία με το εκπληκτικό απευθείας φάουλ του Κόντε, που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Μοιράστηκαν βαθμούς κι εντυπώσεις στους «Ζωσιμάδες» ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ το σκορ στο 87΄ ήταν 0-1, ύστερα από ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Σιγά σιγά οι παίκτες του Κάναντι άρχισαν να ισορροπούν το ματς και λίγο έλειψε να «χτυπήσουν» στο πιο κομβικό σημείο, δύο λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, όμως το διαγώνιο σουτ του Ντάουντα χτύπησε στο δοκάρι.

Στο β΄ ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν ακόμα καλύτερος και άγγιξε το γκολ στο 66΄, πάλι με τον Ντάουντα να αστοχεί από τη μικρή περιοχή, όμως ο ίδιος πήρε το «αίμα» του πίσω πέντε λεπτά αργότερα, όταν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπουσούλαζιτς στην ανατροπή του από τον Αποστολόπουλο.

Οι Περιστεριώτες μάλλον πίστεψαν ότι εκεί τελείωσαν τα πάντα και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία για μια μεγάλη ανατροπή. Μέσα σε τρία λεπτά το σκορ έγινε 2-1, με τον Κόντε στο 87΄ να ισοφαρίζει και τον Μπερτρά να δίνει προβάδισμα στον ΠΑΣ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από λάθος του τερματοφύλακα Γιαννίκογλου ο οποίος έχασε τη μπάλα από τον Μπουσούλαζιτς στο 90΄, με τον παίκτη του Ατρόμητου να βγάζει ασίστ στον Καρασαλίδη για το 2-2.