Super League: Μοιρασιά στο Αγρίνιο

Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018 19:19
UPD:19:25
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Με ένα βαθμό που, βάσει της εξέλιξης του παιχνιδιού ήταν ανέλπιστος, έφυγε από το Αγρίνιο ο Πανιώνιος, που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 του γηπεδούχου Παναιτωλικού, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της .

Οι «κυανέρυθροι» στάθηκαν τυχεροί, καθώς σε όλο το παιχνίδι πραγματοποίησαν μόνο μια τελική φάση, αυτή στο γκολ του Λάμπρου στο 81ο λεπτό.

Προηγουμένως, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο στην αναμέτρηση, είχαν κατοχή της μπάλας και ήταν η μοναδική ομάδα που απειλούσε, ανοίγοντας το σκορ στο 25΄.

Στο σημείο εκείνο ο Γκιοατά, στην προσπάθειά του να διώξει, έστρωσε στον Μοράρ κι αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 με το πέμπτο φετινό τέρμα του.

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, καθώς οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα πίεζαν και οι «κυανέρυθροι» δεν μπορούσαν να πατήσουν περιοχή.

Όλα αυτά ως το 81΄, όταν ο Σιώπης βρήκε τον Λάμπρου κι εκείνος με ωραίο πλασέ ισοφάρισε, στην πρώτη τελική των Νεοσμυρνιωτών.