Άνετα (3-0) με Στόουκ η Γιουνάιτεντ

Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2018 23:55

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που νίκησε 3-0 τη Στόουκ στο «Ολντ Τράφορντ» και έμεινε μόνη στη δεύτερη θέση, μειώνοντας από την πρωτοπόρο συμπολίτισσα Σίτι στους 12 βαθμούς.

Μετά το 1-0, πάντως, που είχε σκόρερ τον Βαλένσια στο 9ο λεπτό, οι «πότερς» πίεσαν τους γηπεδούχους και έχασαν καλές ευκαιρίες.

Ο Άιρλαντ έστειλε την μπάλα άουτ από καλή θέση στο 17΄ και το 21΄, η προβολή του Τσούπο-Μοτίνγκ σταμάτησε στο σώμα του Τζόουνς στο 25΄ και ο Ντε Χέα έκανε σούπερ απόκρουση στο 45΄, σε σουτ του Σακίρι.

Πριν απ΄ αυτό, πάντως, ο Μαρσιάλ είχε σκοράρει το 2-0 στο 38ο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λουκάκου στο 72΄, με τη Στόουκ να μένει 18η κι εντός της ζώνης του υποβιβασμού.