Τρίτη σερί ισοπαλία η Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 30 Δεκεμβρίου 2017 22:24
UPD:22:26
Action Images via Reuters/JASON CAIRNDUFF

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο παραχώρησε την τρίτη σερί ισοπαλία (δεύτερη εντός έδρας), αυτή την φορά με την Σαουθάμπτον (0-0), αποτέλεσμα που την «έριξε» στην 3η θέση της Premier League μετά από 21 αγωνιστικές.

Για τρίτο συνεχόμενο ματς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε μακριά από τους τρεις βαθμούς.

Το 2017 δεν κλείνει καθόλου καλά για τους «μπέμπηδες», καθώς αγνοούν τη νίκη για 3 ματς και, μάλιστα, το κακό έγινε «διπλό» γι΄ αυτούς, καθώς ο Ρομέλου Λουκάκου τραυματίστηκε στο κεφάλι στο 14ο λεπτό κι αποχώρησε από το γήπεδο.

Στο 35ο λεπτό δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι στη Μάντσεστερ σε χέρι του Γιοσίντα στην περιοχή, ενώ στο 81΄ ακυρώθηκε σωστά το γκολ του Πογκμπα (οφσάιντ).

Τα έως τώρα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Μπόρνμουθ-Έβερτον 2-1 (33`, 88` Φρέιζερ - 57` Ιντρίσα Γκουεγιέ)
Τσέλσι-Στόουκ 5-0 (3` Ριούντιγκερ, 9` Ντρινκγουότερ, 23` Ροντρίγκεζ, 73`-πεν. Γουίλιαν, 88` Ζαπακόστα)
Χάντερσφιλντ-Μπέρνλι 0-0
Λίβερπουλ-Λέστερ 2-1 (52`, 76` Σαλάχ - 3` Βάρντι)
Νιούκαστλ-Μπράιτον 0-0
Γουότφορντ-Σουόνσι 1-2 (11` Καρίγιο - 81` Αγιού, 90` Ναρσίνγκ)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σαουθάμπτον 0-0