Super League: Πολύ σκληρή και στα Γιάννενα η Λαμία

Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017 19:44
UPD:20:15
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Όρθια και στα Γιάννινα έμεινε η Λαμία, που διατήρησε το αήττητο σερί της για έβδομο συνεχή αγώνα αποσπώντας ισοπαλία 1-1 στους «Ζωσιμάδες» από τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, όμως δεν μπορούσαν να διασπάσουν την άμυνα της Λαμίας και μόνο στο 29΄ απείλησαν, όταν ο Κόντε συνδυάστηκε με τον Γιάκο κι αυτός σούταρε στη γωνία, για να αποκρούσει ο Μελίσσας.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ ενέτεινε την πίεσή του και έφτασε στο 1-0 στο 64΄, όταν ο Ναδάλες εκτέλεσε κόρνερ και ο Μαυροπάνος με δυνατή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Η Λαμία δεν ήταν ξεγραμμένη, όμως, κι έτσι ισοφάρισε στο 77ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο: ο Πίτι εκτέλεσε κόρνερ και ο νεοεισελθών Τσούκαλος με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιάκος έπιασε ανάποδο το ψαλίδι και ο Μελίσσας έκανε την απόκρουση του αγώνα, με τους Φθιώτες να σημειώνουν την έκτη ισοπαλία στους επτά τελευταίους αγώνες τους.