Football League: Πέρασε από το Ηράκλειο η Παναχαϊκή

Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2017 19:50

Νίκη ανόδου πέτυχε η Παναχαϊκή επί του ΟΦΗ στο «Θ. Βαρδινογιάννης», που επιβλήθηκε των Κρητών με 2-1 στο Ηράκλειο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στη Football League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με πέναλτι του Φωτάκη, που κέρδισε ο Μωραΐτης από τον τερματοφύλακα Στρέζο, για να διπλασιάσει στο 50΄ ο Μακρυδημήτρης και απλά να μειώσει ο ΟΦΗ στο 55΄ με κεφαλιά του Κουσκουνά.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις, αλλά ο Χαντί «σημάδεψε» το δοκάρι της Παναχαϊκής και ο ΟΦΗ έχασε το εντός έδρας αήττητο.

Η πελοποννησιακή ομάδα πέρασε στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 16 βαθμούς, πίσω από τον Άρη (18β), ενώ ο ΟΦΗ έμεινε στους 14 πόντους και την τρίτη θέση.