Super League: Τέταρτη σερί νίκη ο Αστέρας Τρίπολης (4-0) με Κέρκυρα

Σάββατο, 02 Δεκεμβρίου 2017 17:11
UPD:17:42
INTIME SPORTS/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Πριν από τρεις αγωνιστικές οι Αρκάδες ήταν στην προτελευταία θέση και μετά το σερί των τελευταίων επιτυχημένων αποτελεσμάτων, ανάλογα και με τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων, δεν αποκλείεται να βρεθούν στην 5η θέση.

Την 4η σερί νίκη του στη Super League πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, αυτή τη φορά με το ευρύ 4-0 επί της Κέρκυρας στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Η «σεμνή τελετή» έλαβε τέλος από το πρώτο 45λεπτο, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, με τους «Φαίακες» να τα έχουν χαμένα και να κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο στην άμυνά τους. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ήρθε και το τέταρτο γκολ, με το οποίο η ομάδα του Σάββα Παντελίδη έδωσε διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Δύο γκολ για την πελοποννησιακή ομάδα πέτυχε ο Μανιάς (20', 55'), ο Τόνσο «άνοιξε λογαριασμό» με τη νέα του ομάδα (29'), ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου σκόραρε και ο Καλτσάς (45').