Σοβαρεύτηκε στο β΄ μέρος ο Ολυμπιακός

Κυριακή, 22 Οκτωβρίου 2017 19:33
UPD:19:41
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

«Ξύπνησε» στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός και επικράτησε πολύ εύκολα των Τρικάλων με 86-51 στο άδειο λόγω τιμωρίας, ΣΕΦ.

Χωρίς τους Μάντζαρη, Πρίντεζη, Σπανούλη και Τιλί, οι «ερυθρόλευκοι» συνάντησαν πολλά προβλήματα στο πρώτο 20λεπτο, χαρακτηριστικό της μέτριας εικόνας τους ήταν και οι 9 πόντοι που πέτυχαν στην δεύτερη περίοδο. Από κει και πέρα, όμως, σοβαρεύτηκαν και με τον Δημήτρη Αγραβάνη σε μεγάλο βράδυ (20 πόντους, 9 ριμπάουντ) έφτασαν πολύ εύκολα στην 2η νίκη τους σε τρία ματς στην Α1.

Μάντζαρης και Πρίντεζης δεν αγωνίστηκαν με τους Πειραιώτες, καθώς προφυλάχθηκαν ενόψει του αγώνα της Τρίτης (24/10) με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Ισραήλ, ενώ όπως όλα δείχνουν θα καθυστερήσει κι άλλο το ντεμπούτο του Βασίλη Σπανούλη στην εφετιή περίοδο.

Από τα Τρίκαλα που συμβιβάστηκαν με τη δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα, οι Σοντρέ Τζόουνς (16π.) και Κώστας Βασιλειάδης (11π.), Χέιλ (11π.) ήταν σε καλή επιθετική βραδιά.