Γερμανία: Πέμπτη η Γκλάντμπαχ, ασίστ ο Ρέτσος

Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2017 21:35
UPD:22:17
EPA/DAVID HECKER

Η Γκλάντμπαχ πέρασε με νίκη από τη Βρέμη, καθώς υπέταξε με 2-0 τη Βέρντερ και την άφησε στην προτελευταία θέση της Μπουντεσλίγκα, ύστερα από οκτώ αγωνιστικές.

Τα «πουλάρια» κλείδωσαν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στο 27ο λεπτό ο Στιντλ άνοιξε το σκορ και στο 34΄ ο Φέστεργκαρντ το διαμόρφωσε στην τελική μορφή του.

Στο δεύτερο «μισό» του βαθμολογικού πίνακα παρέμειναν Λεβερκούζεν και Βόλφσμπουργκ μετά το μεταξύ τους 2-2 στην «Μπάι Αρένα».

Ο Παναγιώτης Ρέτσος έπαιξε σε όλο τον αγώνα για τις «ασπιρίνες», σε θέση δεξιού μπακ, δημιουργώντας το 1-0 που σημείωσε ο Μπέντερ στο 29΄. Ο Οριγκί ισοφάρισε στο 44΄, ο Αλάριο ξανάδωσε προβάδισμα στη Λεβερκούζεν στο 61΄ και ο Μπλαστσικόφσκι διαμόρφωσε το τελικό στο 69ο λεπτό.