Συντριβή της Λίβερπουλ στο «Ετιχαντ»

Σάββατο, 09 Σεπτεμβρίου 2017 16:54
UPD:16:58
EPA/NIGEL RODDIS

Μετά τον θρίαμβο επί της Άρσεναλ οι «κόκκινοι» γνώρισαν βαριά ήττα με 0-5 από τους «πολίτες», που εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή από το πρώτο μέρος και «σκόρπισαν» τον αντίπαλό τους.

Σε «ανώμαλη προσγείωση» υποχρέωσε την Λίβερπουλ η Μάντσεστερ Σίτι στο «Ετιχαντ».

Ο Αγουέρο άνοιξε το σκορ στο 24΄ και στο 37΄ ο Μανέ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα καθώς χτύπησε στο πρόσωπο τον γκολκίπερ της Σίτι, Έντερσον. Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ζεσούς έκανε το 2-0.

Ο ΄ίδιος παίκτης πέτυχε το 3-0 στο 53΄ κι ακολούθησαν άλλα δύο γκολ του Σανέ στο 77΄ και στις καθυστερήσεις.