Super League: Πρώτος βαθμός για ΑΕΛ και Αστέρα

Δευτέρα, 28 Αυγούστου 2017 23:34
UPD:23:39
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Λάρισα και τον Αστέρα Τρίπολης στην πρωτεύουσα της Θεσσαλίας, με την οποία έπεσε η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής στη Super League.

Ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο καταγράφηκε μόλις μια ευκαιρία, εκείνη του Κριζμάν στο 23΄ που σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, το δεύτερο μισό του παιχνιδιού ήταν εκ διαμέτρου αντίθετο.

Ο αγώνας πήρε φρενήρη ρυθμό, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει και τους δύο γκολκίπερ να κάνουν σωρεία αποκρούσεων για να κρατήσουν το σκορ στο 1-1.

Ο Αστέρας προηγήθηκε με πέναλτι του Μάσα στο 59ο λεπτό, παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Ζίζιτς βρίσκοντας την μπάλα με το χέρι, κι αφού ο διαιτητής Ζαχαριάδης αρχικά γύρισε την πλάτη δείχνοντας συνέχεια στο παιχνίδι.

Η πίεση που άσκησαν οι «βυσσινί» είχε αποτέλεσμα στο 71΄, όταν ο Περόνε έκανε την ατομική προσπάθεια και βρήκε σε επίκαιρη θέση στην περιοχή τον Ναζλίδη, ο οποίος χάρισε τον πρώτο βαθμό στην ομάδα του στο εφετινό πρωτάθλημα, αφήνοντας τους Αρκάδες χωρίς νίκη.