Έρχεται με καλή ψυχολογία η Έστερσουντ

Κυριακή, 13 Αυγούστου 2017 19:14
UPD:19:19
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/EUROKINISSI/VASILIS VERVERIDIS

Με τη ψυχολογία στα ύψη έρχεται στην Ελλάδα η Έστερσουντ για το πρώτο ματς των play off του Europa League με τον ΠΑΟΚ.

Η προσεχής αντίπαλος του «Δικεφάλου του Βορρά» απέσπασε ισοπαλία εκτός έδρας ισοπαλία με την Χάμαρμπι (2-2), με γκολ που πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τα γκολ των Πίντο (29') και Χαμάντ (79'), η σουηδική ομάδα «απάντησε» ισάριθμες, αρχικά με τον Γκόντος, στο 33' και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με το πέναλτι του Νούρι.

Το ματς παρακολούθησε και ο βασικός συνεργάτης του προπονητή του ΠΑΟΚ, Ραζβάν Λουτσέσκου, ο Ιταλός, Ντιέγκο Λόνγκο. Με τον βαθμό που πήρε, η Έστερσουντ διατηρείται σε τροχιά Europa League, μετά από 18 αγωνιστικές στο σουηδικό πρωτάθλημα.