Υδατοσφαίριση: Αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός

Πέμπτη, 25 Μαΐου 2017 21:09
UPD:21:12
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Η ελληνική ομάδα έκανε σπουδαία εμφάνιση στο τρίτο 8λεπτο

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 8-11 από την Γιουγκ Ντουμπρόβνικ στο πρώτο προημιτελικό του final 6 του Champions League στην Βουδαπέστη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η εξαιρετική εμφάνιση του Κωνσταντίνου Γεννηδιουνιά (τέσσερα γκολ) δεν ήταν αρκετή για τους «ερυθρόλευκους» που «πλήρωσαν» το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, όταν βρέθηκαν πίσω με 2-7.

Η ελληνική ομάδα έκανε σπουδαία εμφάνιση στο τρίτο 8λεπτο, όπου σεν λιγότερο από 5 λεπτά πέτυχε ισάριθμα γκολ και ισοφάρισε, αλλά στη συνέχεια «έμεινε από δυνάμεις» με αποτέλεσμα να δεχτεί άλλα 3 γκολ και να μην μπορέσει να αντιδράσει.

Οι Πειραιώτες, που πήγαν με μεγάλες βλέψεις στην ουγγρική πρωτεύουσα, θα παίξουν αύριο με τον ηττημένο του αποψινού δεύτερου προημιτελικού ανάμεσα στην Έγκερ και στην Μπρέσια, για τις θέσεις 5-6 του τουρνουά.