Υδατοσφαίριση: Ισοφάρισε τη Βουλιαγμένη ο Ολυμπιακός

Πέμπτη, 11 Μαΐου 2017 21:43
UPD:21:53
INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Οι «ερυθρόλευκες» ξέφυγαν με 4 γκολ (9-5) στο τρίτο οκτάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχες με 3-0 στην τελευταία περίοδο μείωσαν 8-9 και είχαν την ευκαιρία να στείλουν το ματς στα πέναλτι, αλλά στην τελευταία επίθεση η Τσουκαλά έκανε λάθος και οι φιλοξενούμενες πήραν τη μεγάλη νίκη.

Αρνείται να παραδοθεί ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν 9-8 στο Λαιμό της Βουλιαγμένης και ισοφάρισαν τη σειρά των τελικών σε 2-2.

Ο πρωταθλητής στην Α1 γυναικών θα γίνει γνωστός το βράδυ του Σαββάτου, καθώς το αρχικό 2-0 της Βουλιαγμένης δεν αποδείχθηκε αρκετό για να επαναφέρει την ομάδα της Αλεξίας Καμένου στην κορυφή μετά το 2013.

Τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη (δεν κάθισε στον πάγκο στο αποψινό ματς λόγω τιμωρίας) με μεγάλα ψυχικά αποθέματα ισοφάρισαν τη σειρά σε 2-2 και, πλέον, έχουν τη μεγάλη ευκαιρία να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους μέσα στην έδρα τους (Πέτρος Καπαγέρωφ) το ερχόμενο Σάββατο, αρκεί να πάρουν τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-3, 3-4, 3-0