Euroleague: Με... λαχτάρα στο 2-0 η ΤΣΣΚΑ

Πέμπτη, 20 Απριλίου 2017 23:06
UPD:23:23
EPA/MAXIM SHIPENKOV

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν με 11 πόντους στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκάλεπτου (69-58), όμως η ομάδα του Σίτο Αλόνσο με διαδοχικά τρίποντα των Μπομπουά, Μπάντινγκερ, Χάνγκα και τον Λάρκιν να «ξυπνά» μείωσε αρχικά σε 73-77 και με φόλοου του Φόιγκτμαν στον πόντο (79-80).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έπαιξε για δεύτερο συνεχή αγώνα με τη... φωτιά απέναντι στην Μπασκόνια αλλά δεν κάηκε, κι επικρατώντας με 84-82 έκανε το 2-0 απέναντι στους Βάσκους και κατέστη το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την πρόκριση.

Ο Τζάκσον έγραψε το 82-79 στα 13΄΄ πριν τη λήξη, ο Μπομπουά βρέθηκε αμαρκάριστος μετά το τάιμ άουτ και ισοφάρισε με τρίποντο, αλλά δύο βολές του Κάιλ Χάινς ένα δευτερόλεπτο πριν το τέλος, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σε άστοχο σουτ του Τεόντοσιτς, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.