Βόλεϊ: Στον τελικό της Α1 Ανδρών ο Ολυμπιακός

Τρίτη, 18 Απριλίου 2017 20:36
UPD:20:45
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Η πειραϊκή ομάδα, που έπαιξε και στις τρεις συναντήσεις σε υψηλό επίπεδο, απόψε συνάντησε αντίσταση μόνο στο δεύτερο σετ, όταν οι γηπεδούχοι παρέμειναν κοντά στο σκορ για να το χάσουν με 23-25.

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στον τελικό του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών ύστερα από απουσία ενός έτους, με στόχο να κατακτήσει τον 28ο τίτλο του στη διοργάνωση.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Σλόμπονταν Μπόσκαν «σκούπησαν» τη σειρά με τον Παμβοχαϊκό νικώντας και στους τρεις αγώνες την ομάδα του Βραχατίου με 3-0 και, πλέον, περιμένουν το νικητή του ζεύγους Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, που παίζουν αύριο στην Αθήνα, με τον «Δικέφαλο» να προηγείται ήδη με 2-0 νίκες.

Να σημειωθεί ότι όποιος κι αν είναι ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τελικό, ο Κυπελλούχος Ελλάδας θα έχει το πλεονέκτημα έδρας.