Football League: Προχώρησαν με νίκες Απόλλων και Λαμία

UPD:18:03
INTIME SPORTS/VILLA

Στιγμιότυπο του αγώνα Αγροτικός Αστέρας - Λαμία

Όλο και πιο κοντά στη Super League βρίσκονται Απόλλων και Λαμία, μετά τις εκτός έδρας νίκες που πέτυχαν σήμερα στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Football League.

Με δύο γκολ στα πρώτα 35 λεπτά από τους Σιατραβάνη και Αλμπάνη, ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε 2-0 στο Μενίδι του Αχαρναϊκού, ενώ σπουδαίο «διπλό» πήρε στον Εύοσμο η Λαμία με το γκολ του Ρότσα στο 73΄(1-0 τον Αγροτικό Αστέρα.

Με το ίδιο σκορ πέρασε και από τις Σέρρες ο ΟΦΗ κόντρα στον Πανσερραϊκό χάρις στο τέρμα που πέτυχε ο Βουό στο 3ο λεπτό.

INTIME SPORTS/ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Στιγμιότυπο του αγώνα Αχαρναϊκός - Απόλλων

Ο Κισσαμικός με το 4-1 επί της Καλλονής απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη, σε αντίθεση με την ομάδα της Μυτιλήνης που δε γλιτώνει τον υποβιβασμό στην Γ΄ Εθνική.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα: Σπάρτη-Χανιά 3-1, Κισσαμικός-Καλλονή 4-1, Αγροτικός Αστέρας-Λαμία 0-1, Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 0-1, Αχαρναϊκός-Απόλλων 0-2, Καρδίτσα-Τρίκαλα 0-2, Καλλιθέα-Πανθρακικός 3-0 (α.α.)