Super League: Πέρασε κι από το Περιστέρι ο ΠΑΟΚ

Τετάρτη, 05 Απριλίου 2017 19:18
UPD:19:29
INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Οι γηπεδούχοι «αφυπνίστηκαν» στην επανάληψη, αλλά εκτός από τη φάση στο 52΄ με το ακυρωθέν (επίσης οφσάιντ) γκολ του Ντιγκινί, δεν απε΄λησαν ιδιαίτερα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ, καθώς σε αυτό το διάστημα πέτυχε και τα δύο τέρματά του στην εκτός έδρας νίκη επί του Ατρομήτου με 2-0, στο πλαίσιο της 27 αγωνιστικής.

Παρά τις απουσίες του, ο «Δικέφαλος» ήταν αποτελεσματικός και κυρίαρχος στο πρώτο μισό του παιχνιδιού στο Περιστέρι. Ο Μπίσεσβαρ στο 2΄ και ο Κουλούρης στο 38΄ σκόραραν για τους Μακεδόνες, που είχαν και δοκάρι με τον Λέοβατς στο 21΄.

Στο ίδιο διάστημα η ομάδα των δυτικών προαστίων είχε να επιδείξει μόνο μια ευκαιρία με τον Λε Ταλέκ, στο 11΄, ενώ στο 35΄ ακυρώθηκε γκολ του Γάλλου επιθετικού, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.

Η κεφαλιά του Φυτανίδη στο 76΄ πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι κι αυτό ήταν όλο, καθώς οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι κι έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση.