Ισοπαλία στην «Μπάι Αρένα» για Λεβερκούζεν και Βέρντερ Βρέμης

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017 00:24
UPD:00:39
REUTERS/Michaela Rehle

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην «Μπάι Αρένα» με τον Φόλαντ μόλις στο 7ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτηνα, καθώς ο αειθαλής Κλάουντιο Πιζάρο έδωσε το βαθμό σκοράροντας 11 λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90.

Ισόπαλος 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 24ης ημέρας στη Γερμανία, μεταξύ της Μπάγερ Λεβερκούζεν και της Βέρντερ Βρέμης.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Γουέντελ της Λεβερκούζεν, που μετρά 31 βαθμούς, ενώ οι «πράσινοι» ανέβηκαν στους 26.