Παραπάτησε η Τσέλσι, απελπισία για Λέστερ

Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 20:11
UPD:20:29
REUTERS/Paul Childs

Η ομάδα του Κλάουντιο Ρανιέρι, που πέρυσι θάμπωσε την ποδοσφαιρική υφήλιο με το «θαύμα» στην Premier League, έχανε ήδη 2-0 στο ημίχρονο μετά τα γκολ των Μόουσον (36΄) και Όλσον (45΄).

Η Σουόνσι βύθισε τη Λέστερ ακόμη περισσότερο στην απελπισία, καθώς νίκησε την πρωταθλήτρια Αγγλίας 2-0 στο «Liberty».

Στην επανάληψη δεν κατόρθωσε να αντιδράσει, με αποτέλεσμα οι «κύκνοι» του Πολ Κλέμεντ να σημειώσουν την τρίτη νίκη τους στα τελευταία τέσσερα ματς και να αφήσουν τις «αλεπούδες» μόλις ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμο!

Η Μπέρνλι σταμάτησε την Τσέλσι στο «Turf Moor», υποχρεώνοντας την πρωτοπόρο της Premier League σε ισοπαλία 1-1.

Οι «μπλε» προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Πέδρο αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 24΄ με τον Μπρέιντι. Ακόμη κι έτσι, πάντως, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε απέχει 10 βαθμούς από τις δεύτερες Τότεναμ, Άρσεναλ.

Η 25η αγωνιστική στην Αγγλία ολοκληρώνεται αύριο με το παιχνίδι Μπόρνμουθ-Μάντσεστερ Σίτι.