Χαμόγελα για Φράιμπουργκ, απώλεια η Ντόρτμουντ

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017 21:52
UPD:21:59
REUTERS/RALPH ORLOWSKI

H Ντόρτμουντ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ρόις αλλά δεν κατόρθωσε να φύγει με τη νίκη από την «Όπελ Αρένα».

Ελπίζει για Ευρώπη η Φράιμπουργκ, μετά τη νίκη που σημείωσε απέναντι στη Χέρτα Βερολίνου για τη 18η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1 σκοράροντας με τους Χάμπερερ στο 31΄ και Πέτερσεν στο 87΄, για να μειώσει για τους πρωτευουσιάνους ο Σίμπερ στο 88΄.

Στο άλλο παιχνίδι της Κυριακής, η Ντόρτμουντ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ρόις αλλά δεν κατόρθωσε να φύγει με τη νίκη από την «Όπελ Αρένα».

Η γηπεδούχος Μάιντς προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά κατόρθωσε να σώσει ένα βαθμό σκοράροντας με τον Λάτζα στο 83΄. Ο Παπασταθόπουλος ήταν βασικός στην Μπορούσια, που βρίσκεται πια 14 βαθμούς μακριά από την κορυφή.