Πόλο: Προβάδισμα για τη δεύτερη θέση η Βουλιαγμένη

Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2017 22:39
UPD:22:49
INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Στιγμιότυπο του αγώνα

Μόνη δεύτερη έμεινε η Βουλιαγμένη στην Α1 Ανδρών, μετά τη νίκη με 7-4 επί του μέχρι σήμερα ισόβαθμού της Παναθηναϊκού, στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής.

Ο ΝΟΒ είχε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης το προβάδισμα, στηριζόμενος στην καλή του άμυνα, όμως οι «πράσινοι» έδειξαν και πάλι ότι, παρά τις αποχωρήσεις των Λίντχουτ και Βάσιτς, παραμένουν αξιόμαχοι.

Κατόρθωσαν μάλιστα να ισοφαρίσουν σε 4-4, περίπου 2,5 λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου με τον Καπετανάκη, όμως δύο γκολ από Καπότση και Βίτσο έδωσαν ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Χρυσοσπάθης στην τελευταία περίοδο «σφράγισε» τη νίκη της Βουλιαγμένης.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής διεξάγονται αύριο και είναι: Ολυμπιακός-Υδραϊκός, Πανιώνιος-Χίος, Γλυφάδα–ΠΑΟΚ, ΝΟ Πατρών-Παλ. Φάληρο, Καλαμάκι-Εθνικός.