Super League: «Όρθιος» στη Νέα Σμύρνη ο ΠΑΣ Γιάννινα με Πανιώνιο (1-1)

Πέμπτη, 05 Ιανουαρίου 2017 16:50
UPD:16:52
Eurokinissi Sports/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Οι Νεοσμυρνιώτες έμειναν μεν για 6 σερί ματς αήττητοι (3 νίκες, 3 ισοπαλίες), ωστόσο, το τελικό αποτέλεσμα μόνο ικανοποιημένους δεν τους άφησε. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς κρατούσε μέχρι το 79΄ τη νίκη, αλλά το εξαιρετικό γκολ του Τζημόπουλου χάρισε στο συγκρότημα του Γιάννη Πετράκη το βαθμό.

Την ευκαιρία να ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας, έστω και προσωρινά, έχασε ο Πανιώνιος μετά το 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Σμύρνη, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 1ης αγωνιστικής (εξ αναβολής) της Super League.

Οι Γιαννιώτες απέδειξαν με τη δεύτερη σερί ισοπαλία τους στην Αθήνα, με το ίδιο, μάλιστα, σκορ (1-1 και με την ΑΕΚ) ότι αποτελούν μία από τις πιο δυσκολοκατάβλητες ομάδες του πρωταθλήματος. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Ανσαριφάρντ στο 43΄ (ασίστ Μασούντ) δεν το έβαλαν κάτω στην επανάληψη και κατάφεραν περίπου 10 λεπτά πριν το φινάλε να φτάσουν στην ισοφάριση και να μπουν με θετικό αποτέλεσμα στο 2017.