Ποδαρικό με... τεσσάρα η Τότεναμ

Κυριακή, 01 Ιανουαρίου 2017 18:19
UPD:18:23
REUTERS/Paul Childs

Εμφατικά ξεκίνησε τη νέα χρονιά η Τότεναμ, που πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο από το «Βίκαρατζ Ρόουντ» διαλύοντας τη Γουότφορντ με 4-1 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής, στον πρώτο αγώνα του 2017 στην Premier League.

Το σκορ ήταν ήδη 3-0 στο ημίχρονο με δύο γκολ του Χάρι Κέιν (27΄, 33΄) κι ένα του Ντέλε Άλι (41΄), ενώ με το ξεκίνημα του δεύτερπου μέρους ο Άλι έγραψε το 0-4 στο 46΄.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν παθητικό ρόλο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, κατόρθωσαν απλώς να μειώσουν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιουνές Καμπούλ.

Ο Χοσέ Χολέμπας ξεκίνησε στην ενδεκάδα των γηπεδούχων, δεν είχε όμως καλή απόδοση και ο Βάλτερ Ματσάρι τον αντικατέστησε στο 68ο λεπτό με τον Μπράντον Μέισον.

Οι «πετεινοί» του Μαουρίτσιο Ποκετίνο ανέβηκαν στην τέταρτη θέση φτάνοντας στους 39 βαθμούς, ενώ οι «σφήκες» είναι 13ες με 22 βαθμούς.