Χάντμπολ: Νικητής ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των «Δικέφαλων»

Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2016 17:44
UPD:17:45
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Το παιχνίδι διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας των «κιτρινόμαυρων». Οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν 21-16 στα μέσα του β΄ ημιχρόνου, αλλά η ΑΕΚ με σερί 5-0 ισοφάρισε.

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε τη νίκη στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής στην Α1 Ανδρών, επιβληθείς της ΑΕΚ με 24-22 στο Καματερό και πλέον ισοβαθμεί με την Ένωση στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Πιο ψύχραιμος στο τέλος, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί 23-22 με πέναλτι του Παλάσκα και να «σφραγίσει» τη νίκη με γκολ του Πετρίδη, στα 21΄΄ πριν τη λήξη.

Για την Α1 Γυναικών, στην αναμέτρηση με την οποίο ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική ο ΠΑΟΚ συνέτριψε στη Θεσσαλονίκη με 41-22 τον Φίλιππο Βέροιας.