Βόλεϊ: Δεν τα κατάφερε στο Ισραήλ η Θήρα

Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2016 23:19
UPD:23:28
EPA/ADAM WARZAWA

Η Θήρα θα υποδεχτεί την ομάδα από το Ισραήλ στις 21 Δεκεμβρίου (19:00) στη ρεβάνς και χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό» σετ (φωτ. αρχείου).

Με ήττα συνόδεψε την πρώτη εμφάνιση της ιστορίας του στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ο Α.Ο Θήρας, καθώς έχασε 0-3 στο Ισραήλ από τη Χαποέλ Κφαρ Σαμπά.

Η ομάδα της Σαντορίνης προσπάθησε σε όλο το παιχνίδι απέναντι σε μια δύσκολη αντίπαλο, βρισκόταν κοντά ως τα μισά κάθε σετ, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχες με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στην επίθεση ξέφευγαν στο σκορ.

Η Θήρα θα υποδεχτεί την ομάδα από το Ισραήλ στις 21 Δεκεμβρίου (19:00) στη ρεβάνς και χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό» σετ.