Ισπανία: «Περίπατος» για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Κύπελλο

Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2016 00:01
UPD:00:18
EPA/JOSSE LUIS CEREIJIDO

Για τους «μερένγκες» από δύο γκολ σημείωσαν οι Μάρκο Ασένσιο (32΄, 53΄) και Άλβαρο Μοράτα (46΄, 55΄), ενώ το σκορ είχε ανοίξει με αυτογκόλ ο Τζάνι Ζούβερλον στο 6ο λεπτό.

Δια... περιπάτου η Ρεάλ Μαδρίτης προκρίθηκε στην επόμενη φάση του copa del rey, καθώς διέλυσε με 7-1 την Λεονέσα (Γ΄ κατηγορίας).

Το ματς ήταν το εναρκτήριο του 4ου γύρου του κυπέλλου Ισπανίας και δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, λόγω της μεγάλης διαφοράς δυναμικότητας των δύο ομάδων. Για τους «μερένγκες» από δύο γκολ σημείωσαν οι Μάρκο Ασένσιο (32΄, 53΄) και Άλβαρο Μοράτα (46΄, 55΄), ενώ το σκορ είχε ανοίξει με αυτογκόλ ο Τζάνι Ζούβερλον στο 6ο λεπτό.

Επίσης σκόραραν και οι Νάτσο Φερνάντεθ (68΄), Μαριάνο Μεχία (90΄), ενώ για τους γηπεδούχους είχε μειώσει ο Μπενιά στο 84΄. Η παρούσα φάση της διοργάνωσης θα ολοκληρωθεί με τις συναντήσεις που θα διεξαχθούν στις 30 Νοεμβρίου και 21 Δεκεμβρίου.