Απέδρασε από την Παμπλόνα η Μπέτις

Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2016 23:43
UPD:22/10/2016 00:08
REUTERS/Michaela Rehle

Οι τρεις βαθμοί έφεραν την ομάδα της Ανδαλουσίας στους 11 και την όγδοη θέση, την οποία μοιράζεται με την Έιμπαρ, ενώ το συγκρότημα της Παμπλόνα έμεινε στους 6 και την προτελευταία θέση.

Με σπουδαία νίκη έφυγε η Μπέτις από το «Ελ Σαδάρ», καθώς υπέταξε 2-1 τη γηπεδούχο Οσασούνα στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ προηγήθηκε στο 19΄ με τον Χοακίν, αλλά ο Ρομπέρτο Τόρες έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» σκοράροντας στο 48΄.

Το ματς φαινόταν ότι θα λήξει ισόπαλο, αλλά στα τελευταία λεπτά δημιουργήθηκαν όλες οι συγκινήσεις: στο 88΄ αποβλήθηκε ο Ριβιέρ των γηπεδούχων και τρία λεπτά αργότερα ο Φελίπε Γκουτιέρες έγραψε το τελικό 1-2.