Μπάσκετ: Αυτοκτόνησε στην Πολωνία ο ΠΑΟΚ

Τετάρτη, 19 Οκτωβρίου 2016 23:22
UPD:23:39
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον Γ΄ όμιλο του Champions League ο ΠΑΟΚ, καθώς «κατόρθωσε» να χάσει στην Πολωνία ύστερα από τρεις παρατάσεις από τη Ρόσα Ράντομ με 93-85.

Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου ισοφάρισε με βολές του Πέινερς σε 65-65 στα 34΄΄ πριν τη λήξη και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Στα 27΄΄ πριν τη λήξη της ο Τσόχλας με 1/2 βολές έγραψε το 71-68, αλλά ο Μπράζελτον «απάντησε» με τρίποντο (71-71), στα 16’’1, για τη λήξη, ο Τσόχλας έχασε την τελευταία επίθεση και το ματς πήγε στη δεύτερη παράταση.

Δύο λεπτά πριν το τέλος της ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στο +4 (79-75), αλλά βεβιασμένες επιθετικές επιλογές από τους παίκτες του επέτρεψαν στη Ρόσα Ράντομ να ισοφαρίσει (79-79) εκ νέου.

Στην τρίτη παράταση, με τρίποντα των Γιέζκε και Μπελ και σταθερό στις βολές τον Μπράζελτον οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με +8 (87-79) και τελείωσαν τον αγώνα.