Διέλυσε την Κέρκυρα ο Παναιτωλικός (4-0)

Σάββατο, 15 Οκτωβρίου 2016 18:07
UPD:18:09
INTIME SPORTS

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Βραζιλιάνους, Πάουλο και Ρόσα, ο Παναιτωλικός συνέτριψε με 4-0 την Κέρκυρα στην «αυλαία» της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Αγρινιώτες ήταν κυρίαρχοι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και πανηγύρισαν δίκαια την 2η εφετινή τους νίκη και πρώτη εντός έδρας.

Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει από το πρώτο 10λεπτο. Η ομάδα του Γιάννη Ματζουράκη πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό και με τα τέρματα των Τομανέ στο 5΄ και του Μάρκος Πάουλο στο 7΄ έβαλε τις βάσεις για το άνετο «τρίποντο». Η Κέρκυρα δε μπορούσε να αντιδράσει, οι παίκτες της έκαναν πάρα πολλά λάθη και στην επανάληψη ήρθαν άλλα δύο τέρματα από τους γηπεδούχους.

Και πάλι ο Μάρκος Πάουλο στο 56΄ κατάφερε να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και στο 82΄ ο Ρόσα «σφράγισε» τον θρίαμβο των «καναρινιών». Οι «Φαίακες» δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να αντιδράσουν, αν εξαιρέσει κανείς το δοκάρι του Ζορμπά στο 69΄.